суббота, 1 декабря 2012 г.

Запущена самая крупная онлайн-библиотека

В Берлине прошла презентация проекта крупнейшей онлайн-библиотеки Германии. Там каждый может получить доступ к культурному наследию Германии. DeutscheDigitale Bibliothek (DDB) - это особое сплетение культуры и науки, которое дает возможность окунуться в мир истории не только немецкого государства, но и Европы в целом. Цель основателей DDB - создать базу знаний, не имеющую себе равных, уникальный архив культурной памяти. Сайт не только дает информацию об определенном историческом событии, но и увлекает пользователя разнообразными фотографиями, фильмами, музыкальными произведениями, ссылками на музеи и выставки. http://www.deutsche-digitale-bibliothek.de/

пятница, 23 ноября 2012 г.

Национальная библиотека Варшавы


Национальная библиотека Варшавы находится недалеко от центра польской столицы. Ее уникальность в том, что на крыше здания есть сад, площадью более 1 гектара. Это один из крупнейших и красивейших садов на крыше в Европе. Вход в сад свободный для всех, часто читатели просто на траве читают и конспектируют. В саду много редких растений и деревьев, есть фонтаны. С мостиков можно увидеть красивую панораму Варшавы и реку Висла. А через стеклянную крышу можно заглянуть внутрь библиотеки. Работа библиотеки началась с момента создания Королевского Университета Варшавы в в 1816 году. Вход в главный корпус библиотеки украшает большая развернутая каменная книга с надписью на латыни "Отсюда все". http://www.bn.org.pl/

пятница, 16 ноября 2012 г.


В Киеве из рукописей 15 века сделали CD

Полистать Острожскую библию Ивана Федорова, познакомиться с первым изданием Слова о полку Игореве и почитать прижизненные издания Гоголя и Шевченка. Все это возможно в новом электронном зале Национальной исторической библиотеки на территории Киево-Печерской Лавры.

Для этого достаточно зайти на сайт и выбрать раздел "Электронный каталог".
http://www.nibu.kiev.ua/


Самая маленькая библиотека в Британии разместилась в телефонной будке

Об этом сообщается на сайте infosmi.net.

среда, 14 ноября 2012 г.

Бібліотека Конгресу США

  Заснована бібліотека у 1800 році, розташована в будинку Капітолію. У 1814 році під час війни бібліотека сгоріла, але президент Т.Джефферсон запропонував Конгресу купити свою колекцію книг, яка була найкращою в країні і стала основою бібліотеки Конгресу. Сьогодні  фонд бібліотеки нараховує 130 млн одиниць 470 мовами. Кожна людина , що досягла 18 років, може користуватися послугами бібліотеки, зареєструвавшись та пред΄явивши посвідчення особи. До послуг користувачів є 23 читальні зали, що розташовані в трьох будівлях на Капітолійському пагорбі, кожна з яких носить ім΄я видатного американського діяча.
http://www.loc.gov/index.html

четверг, 8 ноября 2012 г.

Науково-технічна бібліотека Харківського національного технічного університету


Завершено строительство научно-технической библиотеки Харьковского национального технического университета "ХПИ"."Здание библиотеки включает шесть этажей хранилища и пять этажей зоны обслуживания. Фонд библиотеки - 1,5 млн книг. В новом здании будут работать абонементы иностранной и научной литературы и два абонемента учебной литературы. При всех абонементах есть читальные залы, оснащенные компьютерами. Wi-Fi работает по всей территории библиотеки", - отметила директор библиотеки Л.Семененко.

среда, 7 ноября 2012 г.

Національна бібліотека Франції

Паризька національна бібліотека мала різні назви: Бібліотека короля, Імператорська і Національна. Вона походить від королівської бібліотеки, заснованої в Луврі КарломV у 1368 році, а для громадськості була відкрита у 1692. Але датою заснування Національної бібліотеки у Парижі вважається 1795 рік. Актом революційної французької національної угоди бібліотека стала першою вільною публічною бібліотекою у світі. У 1867 році відкрився читальний зал, унікальний за своїм архітектурно-планувальним і естетичним вирішенням. Архітектурним розширенням бібліотеки став проект архітектора Домініка Перро, який за допомогою чотирьох кутових веж, візуально нагадує розкриті назустріч одна одній книги.
http://www.bnf.fr/fr/acc/x.accueil.html

среда, 31 октября 2012 г.

Книги і діти. Бібліогід.
http://bibliogid.ru/

Визначні думки про книги і бібліотеки

Книга - вчитель без плати та подяки. Кожної миті вона дарує тобі одкровення мудрості.
                                                                                                                             Алішер Навої

Читаючи авторів, які добре пишуть, звикаєш добре говорити.

                                                                                        Вольтер

Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити.
                                                                              Дені Дідро

Моя батьківщина там, де моя бібліотека.

                            Еразм Ротердамський

Масові форми роботи бібліотеки

Бібліографічні огляди - "Знай, люби, бережи".
Бесіди - "Фантастика - вигадка чи передбачення".
Усні журнали - "Національні святині".
Години поезії - "Юлія Друніна - поет-воїн".
Літературні години - "Твори І.Франка".
Вікторини - "Що ми знаємо про Кобзаря".
Виставки малюнків - "Наш вернісаж".
Літературні вітальні - "Кохання не вмирає..."

Шкільна бібліотека - центр заохочування дітей до читання

  У народі  кажуть, що дім без книг - це тіло без душі.  В наш час важко уявити, що може існувати людина, байдужа до книг. Книги - це життєдайні ріки, які наповнюють духовністю й культурними надбаннями людства наступні покоління. Книга - велике диво, створене людиною. Книга є у кожному домі. Але бібліотека це місце, де можна взяти і прочитати будь-яку книжку. І книги ці мусять бути в руках наших дітей.